Pedagogický sbor Gymnázia Braník

Mgr. Jitka Hlavová

Mgr. Jitka Hlavová

 • Třídní učitelka, vyučuje: Matematika

Jitka Hlavová na Gymnáziu Braník vyučuje matematiku. Za nejdůležitější látku v rámci svého předmětu považuje práci s procenty, protože se v životě hodí. Také ráda učí a počítá rovnice. Ve školním roce se vždy těší na studenty, kteří ji motivují k práci, ale také na adaptační a lyžařský kurz a další zájezdy se studenty. Mimo školu jí dělají radost hlavně děti, rodina a fenka Jessy. Ve školní jídelně si nejvíce pochutná na boršči a krůtím rizotu.

Vzkaz gymnazistům do života: „Dávat ve škole pozor, snažit se vzít si z výuky co nejvíce. Mít vlastní názor a umět ho obhájit. Učit se aktivně jazyky, využít všech dostupných možností vycestovat a poznávat život v cizích zemích.“

Mgr. Alena Buljatová

Mgr. Alena Buljatová

 • Vyučuje: Angličtina, Hudební výchova

Alena Buljatová na Gymnáziu Braník vyučuje předměty Angličtina a Hudební výchova. Za nejdůležitější látku v rámci svých předmětů považuje v angličtině konverzaci a v hudebce aktivní muzicírování. Obojí je vlastně tvůrčí proces a i když je hodina připravená a nalajnovaná, je překvapením, co z toho „vyleze“. Bývají to úžasné věci. Ve školním roce se vždy těší na prázdniny, protože nabere síly a ráda cestuje. Mimo školu ji těší rodina, přátelé, dům, zahrada, pejsek, kulturní akce a cestování. Ve školní jídelně si nejvíce pochutná na čevapčiči a rajské.

Vzkaz gymnazistům do života: „Mějte pořád oči i uši otevřené, učíme se celý život. Vzdělání je obrovská devíza a nikdo vám ho nevezme!“

Brynn Lee Stephens

Brynn Lee Stephens

 • Vyučuje: Konverzace v anglickém jazyce

Brynn má bohaté zkušenosti s výukou angličtiny v různých zemích. Procestoval celý svět. Má za sebou kariéru vojáka armády Spojených států, je také profesionálním muzikantem a hraje ve třech kapelách. Jeho skladby najdete i na Spotify. Pochází ze Spojených států, ale miluje Prahu a Českou republiku považuje za lepší místo pro život než svou rodnou zemi.

Vzkaz gymnazistům do života: „Nothing of value comes without work… but it is possible to love/enjoy the work that you do… I hope I can give the students a positive English experience and support them to be successful in a multilingual world.“

Bc. Sarah Elizabeth Čech

Bc. Sarah Elizabeth Čech

 • Vyučuje: Konverzace v anglickém jazyce

Sarah Elizabeth Čech na Gymnáziu Braník vyučuje anglickou konverzaci. Ráda pracuje se studenty na zlepšení jejich plynulosti v angličtině, což posiluje jejich sebevědomí. Říká, že by se studenti neměli bát zkoušet. Ve školním roce se vždy těší na Vánoce, všechna ta krásná světla a výborné cukroví. Mimo školu tráví čas se svou rodinou a kočkou, ráda si také čte, poslouchá hudbu a tancuje. Ve školní jídelně si nejvíce pochutná na koláčích.

Vzkaz gymnazistům do života: „Pursue activities that truly interest you in and out of school. Find your passion and hold on to it. (Věnujte se aktivitám, které vás skutečně zajímají, ve škole i mimo ni. Najděte svou vášeň a držte se jí.)“

Mgr. Jaroslav Hájek, DiS

Mgr. Jaroslav Hájek, DiS

 • Vyučuje: Výchova ke zdraví

Jaroslav Hájek na Gymnáziu Braník vyučuje předmět Výchova ke zdraví. Za nejdůležitější látku v rámci svého předmětu považuje první pomoc a to, jak ji správně poskytnout. Ve školním roce se vždy těší na prázdniny a mimo školu ho nejvíce těší rodina, včely a rugby. Ve školní jídelně si nejvíce pochutná na buchtičkách s krémem.

Vzkaz gymnazistům do života: „Používejte selský rozum. Pokud víte, co to úsloví znamená. :-)“

Mgr. Michal Jašek

Mgr. Michal Jašek

 • Vyučuje: Informatika

Michal Jašek na Gymnáziu Braník vyučuje informatiku. Ze svého předmětu má nejraději programování, neboť se v něm využívá kreativita a logické myšlení, ale také přináší výzvu pro učení se novým věcem a nacházení nových způsobů řešení. Ve školním roce se vždy těší na interakci se studenty, během níž dochází ke vzájemnému obohacování, a také na prázdniny, kdy má možnost plnit si svá přání a sny. Mimo školu ho nejvíce těší rodina, přátelé a cestování. Ve školní jídelně si nejvíce pochutná na rajské.

Vzkaz gymnazistům do života: „Nikdy nevzdávat věci, do kterých jste se pustili.“

Mgr. Petra Kánská

Mgr. Petra Kánská

 • Vyučuje: Český jazyk a literatura, Výtvarná výchova

Petra Kánská na Gymnáziu Braník vyučuje předměty Český jazyk a literatura a Výtvarná výchova. Nejraději studenty učí literaturu, protože sama má ráda příběhy. Chtěla by, aby si studenti pamatovali, že se nepíše „kdyby jste“. Ve školním roce se vždy těší na kolegy, žáky, na školní akce a rozhovory s žáky na chodbě při dozoru. Mimo školu tráví čas s rodinou, podniká výlety, baví ji focení a výtvarné aktivity všeho druhu. Také ráda zajde s přáteli do kina, divadla, či kavárny. Do školní jídelny nechodí, ale radost by jí udělala svíčková.

Vzkaz gymnazistům do života: „Čtěte!“

Bc. Jiří Kolovrat

Bc. Jiří Kolovrat

 • Vyučuje: Fyzika pro život

Jiří Kolovrat na Gymnáziu Braník vyučuje předmět Fyzika pro život. Chce, aby studenti věděli, že fyzika nejsou jen vzorce. V rámci svého předmětu nejraději učí mechaniku a vlnění, ve kterých vidí řadu hezkých spojitostí se životem. Mimo školu ho nejvíce těší jeho děti. Ve školní jídelně si nejvíce pochutná na boršči.

Vzkaz gymnazistům do života: „Fyzika nejsou jen vzorce.“

Ing. Dobromila Leitnerová, Ph.D.

Ing. Dobromila Leitnerová, Ph.D.

 • Vyučuje: Chemie pro život

Dobromila Leitnerová na Gymnáziu Braník vyučuje předmět Chemie pro život. Chtěla by, aby si studenti z jejích hodin odnesli, že všechny látky jsou jedy, vždy záleží na množství. Nejraději je vyučuje z anorganické chemie názvosloví, výpočty a periodickou soustavu prvků (je to základ) a z biochemie sacharidy, tuky, neboť má vystudovanou potravinářskou fakultu. Ve školním roce se vždy těší na Vánoce, obzvláště pokud je sníh – má to skvělou atmosféru. Mimo školu ji nejvíce těší její dvě dcery a zahrádka. Ve školní jídelně si nejvíce pochutná na buchtičkách s krémem.

Vzkaz gymnazistům do života: „Vytrvalost, nenechat se odradit počátečním neúspěchem.“

Mgr. Matouš Lomnický

Mgr. Matouš Lomnický

 • Vyučuje: Biologie pro život

Matouš Lomnický na Gymnáziu Braník vyučuje předmět Biologie pro život. Za nejdůležitější látku v rámci svého předmětu považuje zoologii, neboť je nádherně rozmanitá. V rámci svých hodin vede žáky ke spolupráci. Ve školním roce se vždy těší na zahraniční zájezdy a samotnou výuku, protože ho baví interakce se žáky. Mimo školu ho nejvíce těší rodina.

Vzkaz gymnazistům do života: „Buďte šťastní, život je příliš krátký na to, abyste ho promarnili trápením :-).“

Mgr. Jiří Nýdr

Mgr. Jiří Nýdr

 • Vyučuje: Informatika

Jiří Nýdr na Gymnáziu Braník vyučuje Informatiku. Za nejdůležitější látku v rámci svého předmětu považuje digitální gramotnost. Nejraději vyučuje problematiku 3D tisku, protože je to téma, kde se pěkně propojuje informatika s tvůrčí prací. Ve školním roce se vždy těší úvodní hodiny, kdy poznává nové lidi a na situace, kdy se dozví i něco nového od svých žáků. Mimo školu ho nejvíce těší rodina, cestování, hudba a pohyb. Ve školní jídelně si nejvíce pochutná na boloňských špagetách.

Vzkaz gymnazistům do života: „Nepřestávejte se učit nové věci! :-)“

Mgr. et Mgr. Světlana Ondroušková

Mgr. et Mgr. Světlana Ondroušková

 • Vyučuje: Anglický jazyk

Světlana Ondroušková na Gymnáziu Braník vyučuje angličtinu. Nejraději studenty učí, jak funguje jazyk (systém), takže jsou schopni na základě pravidel sami jazyk a jeho chování „předvídat“. Např. pokud je naučí pravidla pro tvoření slov, nemusí pro ně slovní zásoba obnášet jenom spoustu memorování, ale jsou schopni význam slov odvodit. Je přesvědčená, že znalost jazyků otevírá studentům více možností, jak si splnit své cíle a sny. Ve školním roce se vždy těší na Den cestovního ruchu, protože si vždy vybere něco, na čem si pochutná a čím si rozšíří povědomí o světové gastronomii. Mimo školu ráda cvičí, chodí na procházky se psem a těší ji dobré mezilidské vztahy v rodině a s přáteli.

Vzkaz gymnazistům do života: „Aby nezůstávali u příliš úzkého zaměření a byli vždy otevření novým zkušenostem. V životě je dobré mít plán B i plán C.“

Mgr. Barbora Polívková

Mgr. Barbora Polívková

 • Vyučuje: Německý jazyk

Barbora Polívková na Gymnáziu Braník vyučuje němčinu. Nejraději probírá oblečení a barvy, protože ji i většinu studentů toto téma baví. Ve školním roce se vždy těší na všechny tematické školní akce, které vytváří ve škole fajn atmosféru. Mimo školu ji baví cestování, focení a nákupy. Ve školní jídelně si nejvíce pochutná na knedlících plněných uzeným se zelím.

Vzkaz gymnazistům do života: „Keine Panik auf der Titanik! Když nejde o život, nejde o nic.“

Mgr. Liběna Popelíková

Mgr. Liběna Popelíková

 • Vyučuje: Anglický jazyk

Liběna Popelíková na Gymnáziu Braník vyučuje angličtinu. Nejraději učí gramatiku, protože ji baví vidět progres a hrdost žáků, že to pochopili správně a sami to umí vysvětlit. Ve školním roce se vždy těší na své (i nové) žáky, protože je má ráda. Mimo školu jí dělají radost procházky, příroda, cestování, plavání, cvičení, čtení a sledování dobrého filmu či seriálu.

Vzkaz gymnazistům do života: „Never be afraid to ask questions :-). There´s always a reason to smile :-).“

Mgr. Bc. Michal Přibyl

Mgr. Bc. Michal Přibyl

 • Zástupce ředitele pro denní maturitní studium

Michal Přibyl je na Gymnáziu Braník zástupcem ředitele pro denní maturitní studium. Zároveň vyučuje dějepis na Střední škole gastronomické a hotelové a má rád prakticky všechna období, zejména české dějiny. Ve školním roce se vždy těší na to, že se mu podaří zaujmout studenty pro svůj předmět a vytvoří si s nimi pozitivní vztah, který pak vydrží až do maturity. Chtěl by, aby si studenti z dějepisu zapamatovali, že člověk v dějinách ukázal, že je schopen strašných věcí, ale také úžasných a skvělých věcí. Mimo školu má rád výlety do přírody, četbu a zpěv ve sboru.

Vzkaz gymnazistům do života: „Učte se cizí jazyky a buďte na sebe nároční, jděte si za svým cílem a nebojte se!“

Mgr. et Mgr. Jana Rollová

Mgr. et Mgr. Jana Rollová

 • Vyučuje: Dějepis a Dějiny umění

Jana Rollová na Gymnáziu Braník vyučuje předměty Dějepis a Dějiny umění. Nejraději studenty učí československé dějiny po r. 1945, které považuje za stěžejní pro orientaci v současném světě a také podle ní formují hodnotové nastavení jedince. Ve školním roce se vždy těší na různá významná výročí, tematické či projektové dny, kdy si události může prožít a trochu se do nich i obléknout. Mimo školu ji nejvíce těší rodina a zvířata. Ve školní jídelně si nejvíce pochutná na špagetách na jakýkoli způsob a čerstvé zelenině.

Vzkaz gymnazistům do života: „Je dobré budovat přátelství a vědět, že se můžete vždy o někoho opřít, když je vám nejhůř i nejlíp.“

Mgr. Jan Sýkora

Mgr. Jan Sýkora

 • Vyučuje: Tělesná výchova

Jan Sýkora na Gymnáziu Braník vyučuje předmět Tělesná výchova. Nejraději se ve výuce věnuje gymnastice a kondiční přípravě (posilování). Ač určitě nepatří obojí mezi nejoblíbenější u žáků, tak žáci občas zjistí, co jejich tělo dokáže a jsou tím pozitivně překvapeni. Velmi důležité je pro něj také to, že u těchto oblastí je velká přenositelnost do reálného života. Byl by rád, kdyby si studenti z jeho hodin pamatovali, že rozcvičení se před sportovní aktivitou by mělo obsahovat hlavně dynamické prvky a ne jen statický strečink. Ve školním roce se vždy těší na meziškolní turnaje, lyžák a když si může s žáky zahrát nějakou sportovní hru. Mimo školu mu dělá radost manželka s dcerou a také toulání po alpských kopcích. Ve školní jídelně nejí, vaří si obědy doma a má z nich vždy radost.

Vzkaz gymnazistům do života: „Pohyb je lék téměř na všechny neduhy. Najděte si tedy pohyb (sport), který vás bude bavit a buďte v něm konzistentní. Vaše tělo vám za to bude s přibývajícím věkem stále více vděčnější :)“

PhDr. Soňa Semotánová

PhDr. Soňa Semotánová

 • Vyučuje: Základy společenských věd

Soňa Semotánová na Gymnáziu Braník vyučuje předmět Základy společenských věd. Za nejdůležitější v rámci svého předmětu považuje tato témata: demokracie, totalita, lidská práva, stát, genocidní chování, politické systémy a společnost. Podle ní totiž otevírají široké možnosti k diskuzi a nutí zamyslet se nad svými postoji. Ve školním roce se vždy těší na přípravu různých akcí, workshopů a debaty se žáky. Mimo školu ji nejvíce těší rodina, cestovaní, výstavy, kamarádi a sport. Ve školní jídelně si nejvíce pochutná na luštěninách, holandském řízku a polévkách (gulášová, boršč).

Vzkaz gymnazistům do života: „Buďte na sebe hodní, chovejte se lidsky a buďte tolerantní k postojům ostatních (pokud nejsou protispolečenské). Za životního partnera si vyberte člověka, se kterým budete kamarádi, nebude vás omezovat v rozhodnutích a vždy se vzájemně podpoříte.“

Mgr. Leona Šebánková

Mgr. Leona Šebánková

 • Vyučuje: Španělský jazyk

Leona Šebánková na Gymnáziu Braník vyučuje španělštinu. Ráda studenty učí španělský jazyk od základů, protože je společnými silami budují pevné a v budoucnu se poté snadněji pracuje. Rozhodně chce, aby si studenti zapamatovali legendární větu: „?Puedo ir al baňo, por favor?“ (v překladu: „Můžu jít na záchod, prosím?“). Ve školním roce se vždy těší na prázdniny. Mimo školu ji nejvíce těší rodina, dobré knížky či seriály a sport. Ve školní jídelně si nejvíce pochutná na pečeném kuřeti.

Vzkaz gymnazistům do života: „Všechno je tak, jak má být, i když to tak na první pohled nemusí vypadat.“