Představení týmu gymnázia: Třídní učitelka Jitka Hlavová

Poznejte blíže třídní učitelku Gymnázia Braník Jitku Hlavovou!

Představení týmu gymnázia: Třídní učitelka Jitka Hlavová

Třídní učitelka Jitka Hlavová

Položili jsme 7 otázek třídní učitelce Gymnázia Braník. Jitka Hlavová má za sebou mnoho let praxe. Podívejte se, jak odpověděla na naše otázky!

1. Představení a dosavadní praxe

Po absolvování VŠ ( FTVS + MFF – obor matematika – tělesná výchova), jsem učila 5 let na Gymnáziu na Praze 4. Po mateřské “dovolené” jsem učila 10 let na ZŠ na Praze 4 a nyní 5. rokem působím na SSGH.

2. Co vám dělá radost mimo školu?

Mimo školu mi dělají radost hlavně moje děti, rodina a fenka Jessy. Mezi mé hlavní koníčky patří sport, pobyt v přírodě, kultura, četba.

3. Co byste ze svých zkušeností do života poradila současným gymnazistům?

4. Na co se ve školním roce vždycky nejvíce těšíte a proč?

Na studenty, kteří mi motivují k práci. Také na nově vznikající  třídní kolektivy, na teambulding s kolegy, na adaptační a lyžařský kurz, na zájezdy se studenty. Je toho hodně, ale samozřejmě i na prázdniny po dobře vykonané práci 🙂.

Jaký dává Jitka Hlavová vzkaz gymnazistům do života?

„Dávat ve škole pozor, snažit se vzít si z výuky co nejvíce. Mít vlastní názor a umět ho obhájit. Učit se aktivně jazyky, využít všech dostupných možností vycestovat a poznávat život v cizích zemích.“

5. Kterou látku v rámci matematiky učíte nejraději a proč?

Rovnice a nerovnice všeho druhu 😀. Ráda počítám a rovnice se dají využít při řešení různých praktických úloh.

6. Co za jídlo ve školní jídelně vám vždycky udělá radost?

Polévka : Boršč

Hlavní jídlo : Krůtí rizoto

7. Kdyby si z vašeho předmětu studenti měli pamatovat jen jedinou věc, která by to byla?

Že chybami se člověk učí. 🙂 Jinak asi práce s procenty, ty se v životě hodí.

Chcete se dozvědět více o učitelích, kteří vzdělávají naše gymnazisty? Mrkněte na sekci pedagogický sbor!